باشگاه هواداران خودروی ام جی یک باشگاه و سازمان غیر انتفاعی بین المللی است که در سال 1930 در راستای گردهم آیی مالکان خودروی ام جی و نیز علاقه مندان به این خودرو افتتاح گردید.

دفتر اصلی این باشگاه در کشور انگلستان و شهر آبیندون آکسفورد ( Abingdon, Oxford) در دفتر موسس کارخانه ام جی و در جوار اولین کارخانه خودروسازی ام جی در سالهای 1930 تا 1980 قرار گرفته است. این دفتر که امروزه به موزه خودروهای ام جی تبدیل شده تعداد زیادی از خودروهای قدیمی ام جی را جهت حفظ و حمایت در خود جا داده است. باشگاه ام جی که از سال 1960 بصورت مستقل اداره میشود در حال حاظر یک باشگاه جهانی و دارای 15000 عضو در انگلستان و بالغ بر 55000 عضو در سراسر جهان به عنوان با قدمت ترین باشگاه خودرویی جهان شناخته میشود که این تعداد با توجه به فعالیتهای این شرکت در اقصی نقاط جهان من جمله ایران در حال افزایش می باشد.

اولین گردهم آیی این باشگاه با حضور "سیسیل کیمبر" موسس شرکت آقای ویلیام موریس  تنها با 30 مالک خودروی ام جی در 12 اکتبر 1930 در هتل ریباک (Roebuck Hotel ) برگزار گردید . در آن زمان کمپانی ام جی شعار"ایمنی سریع" را که القاء کننده نهایت کارایی در کمال امنیت را انتخاب نموده بود که این ترکیب شکل مکملی بر باشگاه شکل گرفته ام جی میبخشید. این شعار که همواره سرلوحه ساخت خودورهای ام جی از 92 سال پیش تا کنون بوده به وضوح در ساختار تولید خودروهای ام جی نمایان است.

در آن سالهای آغازین هرآنچه تولیدات ام جی بیشتر میشد، باشگاه نیز متاثر از آن بزرگتر میگردید بطوری که در نوامبر 1933 بالغ بر 500 نفر عضو باشگاه ام جی بودند.در این سال با توجه به ذات ماجراجویی و روح پر سرعت این خودرو، تیم مسابقات BTTC شکل گرفت و مجله "ام جی" برا ی اولین با بر روی گیشه ها رفت.  در سال 1959 مجله باشگاه به نام شعار شرکت خودروسازی ام جی "ایمنی سریع" نام گذاری گردید.

موفقیتهای این باشگاه تا بدانجا شکل گرفت که در سال 1966 مجله "موتور" خبر از عضویت پنجمین هزار نفر از علاقه مندان به این خودرو داد که با توجه به 4000 عضو خارج از انگلستان مجموع 9000 را جشن گرفت. در طول دهه 70 مشکلات مالی دامن گیر این باشگاه شد بطوری که با همت موسسین اولیه آن باشگاه و علاقه مندان نه تنها پایه های اساسی مالی آن بنیان نهاده شد بلکه با اخذ مجوز رسمی برای استقلال این باشگاه از سال 1969 ماهیت کنونی باشگاه حفظ گردید. به روایت روزنامه "گاردین" در سال 1979 باشگاه رو به توسعه نهاد بطوری که با 9 دفتر هواداری در انگلستان و 30 دفتر در آمریکا به عنوان بزرگترین کانون هواداری خودرو معرفی گردید. در سال 1995 زمانی که خودروی ام جی مدل F در نمایشگاه ژنو رونمایی گردید باشگاه هواداران ام جی نیز از شهر ابیندن آکسفورد (Abingdon)  نیز در ژنو حضور پیدا کرد.  این حضور که موجب پیشرفتهایی برای هردو طرف بود سرآغاز همکاری های بعدی شرکت تولید کننده ام جی و باشگاه هواداران ام جی گردید.

باشگاه هواداران ام جی دارای 3 بخش اصلی است.
1- هواداران، که مسئول حمایت از کلیه خودروهای ام جی هستند
2- مراکز، که وظیفه برگزاری همایش ها و گردهم آیی ها را بر عهده دارند
3- شعبات که برگزار کننده مسابقات خودرویی میباشند.


ولیکن وظایف اصلی باشگاه به شرح ذیل اعلام میگردد
1- ویرایش و چاپ مجله هواداری ام جی
2- عضو گیری
3- کتابداری و امور مالی
4- بودجه بندی و برنامه ریزی مالی
5- برگزاری نمایشگاه های خودرویی
6- انتشار اخبار داخلی
7- بازرگانی
8- حمایتها و مشاوره های تکنیکی
9- فعالیتهای بین المللی
10- نگهداری
طی سالیان دراز، شعار "ایمنی سریع" شرکت ام جی در شکل "ایمنی" در اظهان عمومی تجلی پیدا کرد و فرصت استفاده از سرعت را باشگاه با در اختیار قرادادن پیست های سرعت استاندارد و ایمنی همچون "سیلوراستون و برندهاچ"
(Silverstone and Brands Hatch) به هواداران جبران نمود. 

ام جی زنده (MGLive!) بزرگترین گردهم آیی دوستداران ام جی در جهان است که از 66 سال پیش هر ساله در پیست اتومبیلرانی سیلوراستون ، برگزار میگردد.
هم اکنون نیز باشگاه طرفداران ام جی در ایران بطور رسمی فعالیت خودرا آغاز نموده است . این باشگاه که زیر مجموعه ام جی کلاب اصل می باشد با هدف ارائه خدمات ارزش افزوده به مشتریان و طرفداران ام جی شکل گرفته است و به زودی برنامه های خود را از طریق وب سایت رسمی این شرکت اعلام خواهد داشت.

اهمیت حضور هواداران خودروی ام جی ایران با سخنرانی مدیر باشگاه هواداران ام جی انگلستان به وضوح مشخص است . سخنرانی که در آن ضمن تشویق هواداران به گردهم آیی و تبادل نظرات ارزنده در خصوص این برند با اصالت اهمیت عضویت در بزرگترین باشگاه هواداری خودروی جهان ترغیب میگردد.