شرکت خودروسازی سایک (SAIC motor ) که در سال 1901 میلادی بوجود آمد بزرگترین گروه خودرویی در چین و هفتمین گروه خودرویی در دنیا میباشد که در بازار سهام  این کشور با مالکیت 11 میلیون سهم در رتبه  الف (A-share)  به عنوان بزرگترین شرکت اتومبیل سازی و رتبه اول تولید در 8 سال گذشته، فعالیت می نماید .  شرکت خودروسازی سایک نه تنها در عرصه تولید خودروهای سواری و تجاری به عنوان خودروساز اول کشور چین شناخته میشود بلکه فعالیتهای چشمگیر آن در دو حوزه تولید قطعات  مانند موتور، سیستم های انتقال قدرت، سیستم های نیرو محرکه، شاسی و بسیاری از قطعات الکترونیکی داخل و خارج خودرو و همچنین حوزه خدمات همچون حمل و نقل، سیستم های راهبری، تامین مالی و خودروهای کارکرده نیز موجب ترقی این شرکت گردیده است.
شایان ذکر است این شرکت شریک تجاری خودروسازان بزرگی در دنیا همچون جنرال موتورز آمریکا و فولکس واگن آلمان است که دارای 8 شرکت خودروسازی زیر مجموعه به شرح زیر میباشد:

1- شرکت ام جی     Morris Garages  
2- شرکت مکسوس  SAIC MAXUS
3- شرکت مشترک سایک و فولکس واگن SAIC Volkswagen
4- شرکت مشترک سایک و جنرال موتورز   SAIC-MG 
5- شرکت مشترک سایک و جنرال موتورز وولینگ    Shanghai General Motors Wuling SGMW
6- شرکت نانجینگ خودرو   NAVECO
7- شرکت مشترک سایک و ایویکو  SAIC-IVECO Hongyan 
8- شرکت اتوبوس سازی سان وین  Shanghai Sunwin Bus Corp SUNWIN

امروزه سایک به عنوان یک شرکت برپایه تحقیق و توسعه و پیشرو در جذب دانشهای نوین در دنیا مشغول به کار است. تولید خودروی خودران، سیستم عامل  منحصر به فرد  خودرویی، تولید خودروهای الکتریکی، دوگانه سوز و سوخت نیتروژنی گوشه ای از توانمندیهای این شرکت معظم در صنعت خودرو میباشد . 

  شرکت سایک موتورز تاکنون دارای 3 کارخانه با خط تولید فعال (کشورهای چین، انگلستان و تایلند) 2 دفتر نمایندگی مشترک (کشورهای ایران و مصر) و نیز 5 دفتر نمایندگی فروش (مالزی، شیلی، آفریقای جنوبی،ایالات متحده عربی و استرالیا) در اقصی نقاط جهان میباشد که تا سال 2030 این تعداد به 8 کارخانه با خط تولید فعال، 4 دفتر نمایندگی مشترک و 8 دفتر نمایندگی فروش ارتقاء پیدا خواهد کرد.

این شرکت قصد دارد با یک برنامه ریزی منظم تا سال 2020  به هدف تولید 400.000 دستگاه خودروی " ام جی" در جهان نائل گردد.

موجب افتخار است که شرکت خودروسازی سایک در سال 2015 با 5.1 درصد رشد نسبت به سال 2014 موفق به فروش 5.9 میلیون دستگاه خودرو گشت که با توجه به درآمد 102.25 میلیارد دلاری آن از رتبه 60  در سال 2015 به رتبه 46  درسال 2016  در لیست 500 شرکت بزرگ دنیا ارتقاء یافت.