ام جی نام برند خودرویی بریتانیایی است که در سال 1924 در شهر اکسفورد انگلستان تولید خودرو های اسپرت 2 نفره را آغاز نمود.
تاريخ این نبوغ به سال 1921  به زماني بر مي گردد كه آقای "سیسيل كيمبر" 33 ساله با علاقه اي كه به طراحي و توليد خودروهاي اسپرت داشت به  استخدام  کمپانی موريس گاراژ (Morris Garages)  درآمد تا اشتياق خود را در توليد خودرو در اين كارخانه تجربه كند.

 سيسیل كيمبر كه به عنوان تاريخ ساز افتخارات MG شناخته مي شود در نقش موسس كارخانه نیز نامش به ثبت رسيد.  فردي كه نام مستعار MG را با توجه به نام گاراژ آقای ویلیام موریس به نام Morris Garages براي اين کارخانه خودروسازي انگليسي انتخاب كرد.

مدت زمان کوتاهی به طول انجامید تا MG از یک تولید کننده خودرو در مقیاس کوچک در اطراف آکسفورد انگلستان  در دهه 20 به یک تولید کننده پیشرو در زمینه تولید خودرو های اسپرت در سطح جهانی تبدیل شود .

طراحی های دلپسند، کیفیت بی نظیر و بکارگیری قدرت در کنار امنیت از مولفه های ساخت خودروهای لوکس انگلیسی است. شرکت ام جی از ابتدای فعالیت خود تا کنون موفق به تولید بیش از 50 مدل خودروی مسابقه ای، سدان کوچک، متوسط، بزرگ و خودروی مفهومی شده است. خودروهایی که بارها در میان قدرت های بزرگ خودرویی اروپایی و آمریکایی مدال آور لیاقت و شایستگی های این برند بوده اند. 
رقابت به عنوان ژن اصلی ام جی در تولید خودروهای این شرکت نقش اصلی را ایفا می نمایند. در واقع شجرنامه این شرکت خودروسازی را خودروهایی از شرکت ام جی تشکیل داده اند که همگی بر پایه حضور در میادین رقابت اتومبیلرانی وارد عرصه تولید شده اند.

در واقع کلید موفقیت های ام جی از سال 1927 در عرصه تولید پیروزی های چشمگیر خودروهای آن در عرصه رقابت های بین المللی تا به امروز بوده است. شرکت ام جی موفقیت های بزرگی در عرصه رقابت در کارنامه خود دارد. حضور فعال و پرافتخار خودورهای ام جی در مسابقات معتبر اتوموبیلرانی کشور انگلستان معروف به BTCC (British Touring Car Championship) موجب درخشش نام این خودروساز در میان رقبای نامداری از دیگر کشورها بوده است. حضور خودروی ام جی 6، با مهندسی شرکت تیونینگ 888 مکمل هنرنمایی رانندگانی معروف در عرصه بین المللی در این دوره از مسابقات اتوموبیلرانی BTCC می باشد.

اما افتخارات شرکت ام جی در عرصه خودروهای پر سرعت در میادین مسابقات خلاصه نگردید، برندی که محصولاتش با طراحی های بروز و بدیع در بین اقشار جوان در خیابان ها نیز طرفداران زیادی پیدا کرده است، موفق به دریافت جوایز گوناگون طراحی، مهندسی و ایمنی در عرصه بین المللی گردید. شرکت ام جی در تولید خودروی MG6 مفتخر به دریافت  ستاره ایمنی از موسسه رتبه بندی ایمنی خودرو در اروپا (E-NCAP) گشت. اهدای جایزه برترین سیستم ایمنی و ضدسرقت خودرو در سال 2012 توسط سایت what car بزرگترین مرجع راهنمایی خریداران خودرو در کشور انگلستان و برنده برتری سیستم هندلینگ خودرویی در سال 2014 از دیگر افتخارات شرکت ام جی است که خودروی ام جی 6 موفق به دریافت آن شده است.

سیر تغییرات مدیریتی و مالکیت این برند بریتانیایی از سال های 1952 آغاز و در نهایت پس از 83 سال و جابجایی های بسیار از دست برندهای بزرگی همچون مینی، جگوار، لندرور، بی ام دبلیو و غیره به دست بزرگترین خودروساز کشور چین شرکت سایک موتور (Saic Motor) منتقل گشت. در واقع با توجه به کلیه نقل و انتقالات مالکیت این شرکت از آغاز تاسیس در کشور انگلستان تا کنون اولین خودروی ام جی در تاریخ مارس سال 2007 در چین تولید شد.

لازم به ذکر است در حال حاضر مرکز اصلی تحقیق و توسعه (R&D) محصولات ام جی در انگلستان مستقر می باشد. مرکزی که با بکارگیری 275 مهندس، 25 طراح برجسته مسئولیت بروزرسانی و توسعه محصولات ام جی در جهان را بر عهده دارد. در حال حاضر به نقل از مجله معتبر اتواکسپرس شرکت ام جی به عنوان چهارمین شرکت برتر تولیدی در انگلستان در سال 2015 شناخته شد. این شرکت به نقل از منابع تحقیقاتی انجمن تجاری خودروی کشور انگلستان به عنوان شرکتی با رشد موثر در توسعه نمایندگی های فروش و خدمات پس از فروش به کار خود ادامه می دهد.1924-1927

Old Number One

14/28

1927-1952

TC

K3 Magnette

1952-1962

MGA

ZB Magnette

1962-1980

MGB GT V8

MG Midget (MGC)

1990-2009

MGF

MG ZR

MG7

2010 - Present

MG6 (2014)

MG3

NEW MG6 (2015)

NEW MG5